Zbytečný listopad 1989

19. 11. 2016 21:53:16
Proběhla by u nás Sametovka, pokud bychom věděli co nás čeká za nějaké čtvrtstoletí? Tím nechci shazovat těch krásných 10 let opravdové svobody, kterou jsme prožili do konce tisíciletí, ale něco je špatně.

Ve světle poslední doby (míněno roky) si přestávám být jist, že jsme si dokázali vážit lehce nabyté svobody. Bohužel naše svoboda nevyhovovala spoustě soukmenovcům, kteří se snažili seč mohli, aby nám byly přistřiženy křídla. A ono se jim začalo dařit. Pojďme si to probrat v bodech:

  1. Svoboda slova. Opravdu někomu připadá, že máme možnost říkat co nás napadne (a tom svoboda slova je, ať jsou to sebevětší blbosti)? Tak například: zkuste zpochybnit oficiální přistěhovaleckou politiku vlády a na ni nalepených vyžírků daní. Budete označení za rasisty nebo xenofoby a v podstatě veřejně odsouzení (třeba "nezávislými" veřejnoprávními médii, takže si o vás nikdo už neopře ani kolo) viz například zde. Zkuste projevit svůj nesouhlas s vládou a budete obviněni z trestného činu (zdroj zde). Pod šíření nenávisti vůči skupině obyvatel lze schovat prakticky cokoliv (i dva jsou skupina). O svobodném vyjadřování na internetu si nechte zdát i díky naší evropské komisařce, ze které se jako motýlí z larvy vyklubala docela slušná komunistka (zdroj zde).
  2. Svoboda cestování. Zkuste si vycestovat do Ruska. Rázem jste rusofil, vlastizrádce, protistátní živel. Díky angažovanosti našich spojenců si můžete nechat zdát např. o cestování do Sýrie nebo Libye.
  3. Třídní boj. Díky našim nepolitickým politikům (jak mohl Havel prosazovat takovou blbost, proboha!), kterým už nejde ani o peníze, ale pouze o moc v krystalické podobě, se v Česku rozhořel nový třídní boj. Boj čestných občanů vůči parazitickým živnostníkům. Že byste nikdy nešli proti Pepovi, který vám chodí opravovat pračku. A proč tedy volíte oligarchův spolek všehoschopných vlezdozadků? Vždyť právě ANO napáchalo na živnostnících tolik škod, co nestihli všichni socialisté od roku 1990. Příklady? Drakonické tresty za marginální porušení daňové kázně nebo nevyhovění rozmarům úředníka, kontrolní hlášení, EET a hlavně vzbuzování nenávisti vůči živnostníkům. Je přece třeba odvést pozornost od prasárniček, které má Bureš na triku, že?
  4. Demokracie. Politici se odvolávají volbami, ne lidovými povstáními. To zřejmě nepochopila Karlova galérka a snaží se u nás organizovat novou bolševickou revoluci v ulicích. A to kvůli takovým kravinám jako je svéhlavost nebo podivné mravy prezidenta Zemana. Většinou jsou to ti samí lidé, kteří radostně hýkají při jakémkoliv omezení svobod, které k nám dorazí z "pupku světa", Bruselu.
  5. Pořád větší část obyvatel žije z peněz druhých. Přerozdělování v brutálním měřítku nás provází na každém kroku. Dotace, narůstající počat státních zaměstnanců a firem žijících pouze z našich daní, neziskové organizace, které nám z našich peněz organizují životy (=berou nám svobodu), odbory bez skrupulí vydírají nejen zaměstnavatele, ale i plátce daní.
  6. Státní propaganda bez alternativy. Viditelně to začalo před referendem o vstupu do EU. To se osvědčilo, tak podobným postupem probíhají další intervence státu do života občanů. Z poslední doby například Babišova kampaň na EET. Prostě se za naše peníze zavře huba všem odpůrcům oficiální ideologie, minimálně tím, že budou překřičeni.
  7. Nerovnost před zákonem. Jeden příklad za všechny, ale je jich spousta.

Socialismus ve všech jeho podobách se nám tu usazuje stále větším tempem. Bohužel řešení je pouze v uvědomění voličů. A vzhledem k rozhodování voličů v několikerých posledních volbách je naděje na změnu mizivá.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Tomáš Hudeček | sobota 19.11.2016 21:53 | karma článku: 41.38 | přečteno: 4768x

Další články blogera

Tomáš Hudeček

Potřebujeme politiky (ne "politiky")!

Ve světle nacházejících voleb a celorepublikového billboardového šílenství si stále silněji uvědomuji jednu věc. Nadávání na politiky, které se stalo českým folklórem je nesmysl. Politika abys hledal jako jehlu v kupce.

15.9.2016 v 21:45 | Karma článku: 16.93 | Přečteno: 333 | Diskuse

Tomáš Hudeček

Zavřete Nohavicu!

Zase si dovolil zpívat něco, co se nesmí. Jarek Nohavica o Arabovi, který mu šahá na babu jen pípne a už je zle. Že bychom kvůli tomu obnovili trest smrti? A není to málo?

21.8.2016 v 18:06 | Karma článku: 44.51 | Přečteno: 3867 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Jak nás vidí svět

Je pravda, že jsou politici, herci, sportovci a jiní veřejně známí lidé skutečné osobnosti, které pro tuto zemi cosi udělali, a ostatní jsou jen nýmandi, jež ty známé uráží a okopávají, čímž si léčí vlastní pochroumaná ega?

19.4.2019 v 11:27 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 315 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Nedá se to koupit, nedá se to vyfotit

Až když jsem lezla v Izraeli po kolenou do hrobu Ježíše, tak jsem uvěřila, že asi byl. Samozřejmě, že jsem navštívila i Nazaret, prostě moje cesta do Izraele byla i o tom, abych ucítila to, co je pro věřící tak důležité - Ježíše.

19.4.2019 v 11:13 | Karma článku: 11.53 | Přečteno: 223 | Diskuse

Karel Ábelovský

Když soutěž vrcholí a VIPáci šturmují

... to se zde pak dějí věci - jeden se až nestačí skoro divit, jak se i jinak z celkem normálních a někdy i racionálních blogerů, stávají populisté a karmohoniči každým coulem. Jde zřejmě o mnoho, nebo ne?

19.4.2019 v 10:59 | Karma článku: 9.33 | Přečteno: 173 | Diskuse

Olga Pavlíková

Rozkrádání evropských dotací

Dle německé veřejnoprávní stanice ZDF přizpůsobil Babiš prostřednictvím české vlády pravidla vyplácení evropských dotací tak, aby vyhovovala zájmům Agrofertu.

19.4.2019 v 10:13 | Karma článku: 17.11 | Přečteno: 422 | Diskuse

David Vlk

Nemám rád Velikonoce

Letos se po mně ale vyžaduje, abych byl někde poblíž, jako výstražně vztyčený prst (Zřejmě prostředník). Prostě mám doma zase dělat policajta.

19.4.2019 v 8:25 | Karma článku: 21.04 | Přečteno: 668 | Diskuse
Počet článků 30 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2341

Svoboda je základ. Bez svobody není člověk člověkem.

Daným výrokem snad dostatečně deklaruji, že nejsem "ten Tomáš Hudeček", tedy přivandrovalec z Olomouce, který se všemi dostupnými prostředky snažil zničit Prahu (ne, že by byl sám).

Najdete na iDNES.cz